Koçluk ve Danışmanlık Hizmetlerimiz

Senfoni Koçluk, 'iyiki' leri 'keşke' lerinden çok olan coşkulu ve anlamlı bir yaşamı önemsiyor, çünkü zihinsel, bedensel, duygusal ve ruhsal yönden doyuma ulaşılan bir yaşam beraberinde okul, meslek, iş ve evlilik hayatındaki başarıyı da getirmektedir.

Bireysel Koçluk

Bireysel Koçluk, kendinizi tanımanızı, yapabileceklerinizi keşfederek potansiyelinizi açığa çıkarmanızı sağlar. Böylece, iş veya özel hayatınızdaki hedeflerinize ulaşmanızın yolu açılmış olur.

Bireysel Koçluklarda, birebir görüşmeler danışanın desteğe ihtiyacı olduğu konular belirlenir. Bu konular üzerine yapılan koçluk seanslarında, koçun yaptığı müdahalelerle kişinin farkındalık kazanması sağlanarak, gelişimini artıran ve seçimlerini genişletmesini sağlayan bir destek süreci oluşmuş olur.

Grup Koçluğu

Farklı yetenek, karakter ve özelliklere sahip bireylerin belli bir konuya veya hedefe odaklı bir araya geldiği en fazla 8’er kişilik grup deneyimleridir.

Ortak hedefe ulaşırken herkesin benzer kaygı, endişe ve başarısızlık korkusunun olması bir nevi güven ortamı oluşturur. Böylece herkes rahatlıkla duygu ve düşüncelerini paylaşır. Katılımcıların kendi yaşamı ile ilgili paylaşımları kimseye doğrudan bir şey öğretmez. Ancak oluşan sinerji sayesinde her birey, güçlü yönlerine odaklanarak kendisi için yaratıcı çözümlere ulaşır. Grupta her kişinin olaylara farklı yaklaşımları olacağı için farklı bakış açılarını tanır. Bu sayede farkındalık yaşar, öğrenir ve kendini bu alanda geliştirir.

Öğrenci Koçluğu

Çocuğunuz, yaşam orkestrasını dinleyerek mi, yoksa kendi iç sesini de duyarak kendi bestesini yazıp yöneterek mi geçirsin istersiniz?

Senfoni Koçluk, çocuğunuzun okul, sınav, kariyer ve evlilik başarısıyla birlikte yaşam başarısını önemsiyor. Koçlarımız, yıllarca eğitim ve öğretim hayatında ders anlatarak onları akademik başarıya ulaştırmak için çalıştılar. Şimdi de öğrencilerin kendilerini tanıyıp, akademik ve sosyal engelleri görmelerini sağlamak, engellerle mücadele edebilmeleri ve hayallerini hedeflerine dönüştürebilmeleri için buradalar.

  • Hedefi okul ve sınav başarısı olan öğrenciler ile günlük, haftalık, aylık planlar yapma
  • Yapılan planların eksiksiz uygulanabilmesi için ihtiyaçları belirleme
  • Atılacak adımların tespit edilmesi
  • Öğrencinin durumuna göre belirlenen aralıklarla yapılan görüşmelerde tespitler sonucunda yeni hedefler belirleme.
Ta ki öğrenci hayallerini gerçekleştirip başarı hikayesini yazıncaya kadar arabanın direksiyonunda öğrenci, yan koltukta da öğrenci koçunuz.

Kariyer Koçluğu

Kariyer tasarımı yaşam tasarımıdır ve üniversiteden mezun olurken değil, lise yıllarında başlanması gerekir. Sonrasında ise kariyer basamaklarını tırmanırken veya ikinci kariyerinizi planlarken de devam eden bir süreçtir.

Kendinizi tanımak, kişilik modelinizi, beceri ve yeteneklerinizi bilmek, değerlerinizi belirlemek ve bunları iş ve özel yaşamınıza entegre etmek üzere ruhu olan hedefler belirlemek ve eylem adımları oluşturmak etkili bir kariyer planlamanın ilk adımlarıdır. Bu süreçte yolda karşınıza çıkacak durumlarda, şart ve koşullara göre planlarınızı revize etmek ve vazgeçmeden yola devam edebilmek için bir kariyer koçuna ihtiyaç duyarsınız.

Ebeveyn Koçluğu

Sağlıklı ve mutlu çocukları mutlu ebebeynler yetiştirir. Bu da aile içindeki kaliteli iletişim, iş ve aile hayatının dengede olması ile sağlanır. Ebeveyn olarak çıkmaza girip, nerede doğru nerede yanlış yaptığımızı bilmediğimiz pek çok durumla karşılaşabiliriz.

Ebebeyn koçlukları, çıkmazda kaldığınız hususlarda çözüme ilişkin yöntemler keşfetmenize yardımcı olur. Küskünlükler, çatışmalar, anlaşmazlıklar girdabında savrulup durmaktan bizi kurtarır. Ve aile olarak değerleriniz ile bireylerin özelliklerini keşfetmenizi sağlar. Böylece çocuklarımızı hayal ettiğimiz modele uygun değil, onların ilgi ve yetenekleri doğrultusunda yetiştirmemizi mümkün kılar.

İlişki Koçluğu

Sürekli olarak çevremizdeki insanlar ile iletişim halindeyiz. Ve ilişkilerimiz ne kadar sağlıklı olursa yaşamımızın kalitesi de o kadar fazla olmaktadır.

İlişki koçu ve koçlukları; kendimizi, karşımızdakini ve ilişkilerimizi daha yakından tanımamızı sağlar. Böylece daha sağlıklı kararlar alabilir, iletişimde olduğumuz insanların ile daha sorunsuz ve uzun soluklu ilişkiler kurabiliriz.

  • İlişkide uyum yakalamak
  • Sorunların kaynağını keşfetmek
  • İlişkilerimizin kalitesini arttırmak

Sen değişirsen, Her şey değişir!

Zihinsel, bedensel, duygusal ve ruhsal yönden doyuma ulaşılan bir yaşama ve hedeflerinize ulaşabilmek için bizimle iletişime geçin!
İLETİŞİM