Öğrencime Mektup

Sevgili Öğrencim,

Bu yıl senin için özel bir yıl. Hayatının en önemli dönüm noktası. Ders ve okulun yanı sıra gireceğin sınavda da başarılı olmak için çalışacaksın. Kiminiz daha iyi bir lise için hazırlanırken, kiminiz de meslek sahibi olmak için çalışacaksınız.

Çocukluktan yetişkin olmaya doğru bedensel ve ruhsal olarak gelişiyorsun. Bir yandan kendindeki bu değişimlere adapte olmaya çalışırken diğer yandan da çevrendekilere kendini anlatmaya çalışıyorsun. Senin hayal ve umutlarına ulaşabilmen için ailen eğitimini önemsiyor. İmkanları ölçüsünde sana yeni fırsatlar sunmaya çalışıyorlar. Bu süreçte kendini farklı şekillerde hissedebilirsin. Bazen bir labirentte çıkış yolunu arayıpta bulamayan çaresiz biri, bazen uzun ve karanlık bir tünelde veya sisli bir yolda önünü göremeyip korkmuş biri, bütün her şey üzerine yıkılmış, dünyayı sanki omuzlarında taşıyıp tükenmiş gibi. Nasıl hissediyor olursan ol ihtiyacın olan tek şey, kendini yakından tanımak. Güçlü yönlerin sana bir fener olup ışık tutarken hayatına, değerlerin, bir pusula olarak sana yön verecek bu sınav hazırlık sürecinde. Zayıf yönlerinin farkındalığını yaşayıp bunları güçlendirdiğinde başarısızlık korkusu, güvensizlik gibi sınırlarından kurtulacaksın. Bunu başardığında yapman gerekenleri isteyerek yapacaksın verimli, hızlı ve kısa sürede ihtiyacın olan bilgileri öğrenebileceksin. Dağa tırmanan bir dağcı gibi zirveye ulaşacaksın.

Sen olumsuz inançlarından kurtulmuş özgürce zirveye doğru yürürken, ben hep senin yanında olacağım. Zirveye ulaştığında mucizeni gerçekleştirip başarı hikayeni yazmış olacaksın. Koçun olarak senin kendini gördüğün veya çevrendekilerin sana gösterdiği seni değil de gerçek seni görebileceğin bir ayna olacağım. Bu keşif yolu zevkli ve eğlenceli olacak. Sen bir yandan bedensel, zihinsel, duygusal ve ruhsal yönden gelişimini tamamlarken diğer yandan da hedefini gerçekleştireceksin. Yaşam amacını bulmuş bu yolda taşları sıralamış olacaksın. Böylece hayallerindeki yarınlara ulaşacaksın. Bu dönem testlerin arasında boğulduğun bir dönem olmaktan çıkacak böylece. Ailen ve arkadaşlarınla olan ilişkilerine farklı bakış açıları ile bakacaksın. Hayat senin için daha güzel olacak. Hayallerindeki yarınlara kavuşacağına inanıyorum. Kendini gerçekleştireceğine dair umudum tam, sana güveniyorum.

Senfoni Koçluk

Bize her zaman ulaşabilirsiniz!

Her türlü soru ve bilgilendirme için bizlere ulaşabilirsiniz. Aşağıdaki formu doldurun, sizinle irtibata geçelim.